Míchání barev

Na našem prodejním skladě provádíme tónování interiérových i fasádních barev MISTRAL. Míchání probíhá na originální míchací stolici, což zajišťuje dosažení vždy shodného odstínu. Barvy MISTRAL navíc vynikají svou stálobarevností, tzn. že i po několika měsících i letech je stále možné provést dodatečnou opravu malby.

Široká paleta barev dle vzorníku.

Tónování barev je možné i na počkání. Prodej barev HET-KLASIK, celý sortiment firmy JUB (interiérové a fasádní barvy, omítky, tmely pro truhláře, barvy proti plísni).

Příjemné bydlení

významně ovlivňuje barva interiéru. Nebojme se barevných kombinací, které mohou náš byt osvěžit, zútulnit a rozveselit, pokud však nebudeme barevnost přehánět. Pro snazší orientaci barev nabízíme několik následujících informací:

Barvy teplé: Červená, oranžová, některé odstíny žluté. Tradičně se spojují s ohněm a sluncem, protože vyvolávají dojem tepla, jsou živé, vzrušující a povzbuzují k vyššímu výkonu.

Barvy studené: Modrá a zelená. Jejich charakter určuje voda. Podporují duševní soustředění, přispívají ke stabilnímu, rovnoměrnému výkonu.

Co je potřeba vědět: Při výběru barev do místnosti je vhodné brát v úvahu následující:
  • Světelné podmínky, barevnost i vlastnost povrchů zařízení místnosti
  • Barva stěn a stropu vytváří pozadí pro zařizovací předměty, ne naopak!
  • Estetický dojem vyvolává celek - světlo, stěny, strop, nábytek, použitý textil, ...
  • Každá hlavní barva musí mít ještě alespoň jednu doplňující barvu
  • Při barevném řešení interiéru pochopitelně vycházíme i z osobního vztahu k barvám
I přesto bychom měli respektovat ověřenou charakteristiku barev a jejich působení na člověka. Míchají-li se např. pestré barvy (červená, modrá, žlutá a jejich odvozeniny) s nepestrými (bílá, šedá až černá), podstatně mírníme jejich účinek.

Abychom Vám usnadnili výběr, protože ten je skutečně pestrý a bohatý, připravili jsme následující výběr barev s popisem jejich vlastností.


Bílá je střízlivá, nevýrazná, rozšiřuje prostor a tlumí podněty. V kombinaci s ušlechtilými materiály (dřevo, porcelán, hedvábí) vyniká jemnou krásou.Šedá je barva neutrální, která tlumí a vyrovnání ostatní barvy okolí.Žlutá je barva zářivá, veselá a teplá. Povzbuzuje a podněcuje pozornost, soustředění, optimismus. Je to barva života - je barvou slunce. Žlutá místnost působí příjemně protepleným dojmem.Zlatá patří mezi výraznou barvu z rejstříku žluté. Moc zlaté barvy je pozoruhodná, čehož dokladem jsou zejména barokní kostely. V bytě využíváme zlaté barvy pouze omezeně.Oranžová je barva slavnostní, zářivě teplá až agresivní. V kombinaci s modrou vytváří velmi působivý kontrast. Uvolňuje zábrany a podporuje myšlení. Odborníky je považována za nejteplejší barvu.Červená - podnětná, ohnivá, vzrušující až explozivní barva. Zužuje prostor, věci, plochy, dojmově přibližuje. Při dlouhodobém působení však unavuje zrak a popuzuje. V kombinaci s ostatními barvami je barvou vládnoucí.Růžová - něha, sladkost, dívčí jemnost - tak nějak by se dala tato barva charakterizovat. Evidentně patří například do ložnice.Purpurová je barva směřující k fialové. Je barvou slavnostní, vznešenou, tajemnou a pohádkovou. Představuje moc - ne náhodou je barvou králů.Fialová je neklidná barva vznikající kombinací červené a modré. Barva pasivity. V bytě je prakticky nepoužitelná. Pokud se pro ni rozhodnete, pak jen jako protiklad žlutozelené, zelenožluté a žluté.Modrá je klasická, hluboká, ale studená barva. Vyzařuje vážnost, vnitřní klid, volnost, ale i zdrženlivost. Je to barva moudrosti, povzbuzuje sebedůvěru a pozitivní myšlenky. Vhodná například do pracoven novinářů, spisovatelů i jiných tvůrčích osobností.Zelená vyjadřuje rovnováhu, klid, jistotu a spokojenost. Je to barva mírná, jistoty, spokojenosti, laskavosti a střídmosti. Opticky uklidňuje, proto je často používána např. i na operačních sálech.